وضعیت کاربر: میهمان 
شنبه 2 تیر ماه 1397
Saturday, June 23, 2018 
نامه سرگشاده دبیرکل کانون به رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران در نامه‌ای سرگشاده، دغدغه‌ها و نگرانی‌های نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه را پیرامون لایحه برنامه ششم توسعه اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران، سعید اسلامی بیدگلی با اشاره به این‌که سال‌هاست که اقتصاددانان درباره  معضلات بانک‌پایگی اقتصاد ایران هشدار داده‌اند و توسعه بازارهای مالی از جمله برنامه‌های موردتوجه دولت‌های مختلف بوده است، تأکید نموده که دولت تدبیر و امید نیز در آغازین روزهای سکانداری امور اجرایی کشور تأکید بسیاری بر حرکت به‌سمت شفافیت و افزایش سهم تأمین منابع مالی از بازار سرمایه داشت.

در بخشی از این نامه آمده است: این‌جانب شکی ندارم که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و به‌ویژه اعضای کمیسیون تلفیق توجه خاصی به مواد و بندهای مربوط به بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار خواهند داشت، اما لازم دیدم که به‌عنوان دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و نماینده شرکت‌ها و نهادهای فعال در این حوزه دغدغه‌های فعالان اقتصادی و مدیران بازار سرمایه کشور را درباره برخی از این موارد به شما و همکارانتان منتقل کنم.

تأکید ویژه بر سیاست‌های توسعه‌ای بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار و الزامات افزایش رقابت در سطح اقتصاد کشور، توسعه همه‌جانبه بازار سرمایه به جای بخشی‌نگری و ریسک‌های پیش روی سرمایه‌گذاران بازار سرمایه کشور از اجزای اصلی نامه مذکور است.

از مهم‌ترین نکات مورد توجه در نامه مذکور، بندهای ذیل ماده (۱۵) گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه برنامه ششم، به‌ویژه قسمت “ب” و “ج” بند (۱) از این ماده در خصوص حقوق سهامداران بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی است که از نظر دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، هم مغایر قانون است و هم فعالیت این نهادها را با سردرگمی مواجه می‌کند و اصل بدیهی نهاد ناظر واحد را زیر سؤال خواهد برد.

در پایان، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران آمادگی خود را به‌عنوان نماینده بخش بزرگی از بازار سرمایه جهت برگزاری جلساتی با اعضای محترم کمیسیون تلفیق و ارائه اطلاعات مورد نیاز اعلام نموده است.

.

.

pdfpdf متن کامل نامه

تاريخ تنظيم: سه شنبه 7 دی ماه 1395
امتياز
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.پربازدیدترین اخبار

نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»