وضعیت کاربر: میهمان  
علی اسلامی بیدگلی عنوان کرد:
تشریح دلایل رشد شاخص و پایداری شرایط حاضر
سرمایه گذارن تازه کار بهتر است در چنین مواقعی به صورت غیرمستقیم در بازار سرمایه سرمایه گذاری کنند، یعنی از طریق صندوق های سرمایه گذاری که دسترسی بیشتری به اطلاعات و سرعت عمل بیشتری دارند سرمایه گذاری کنند تا بخشی از ریسک ناشی از کاهش مقطعی سهام پوشش داده شود. البته چنانچه سرمایه گذاران قصد ندارند غیر مستقیم وارد بازار شوند از مشاوره های شرکت های مشاور سرمایه گذاری استفاده کنند و حتماً تلاش کنند پرتفوی متنوعی را تشکیل بدهند که از این طریق ریسک های سیستماتیک پوشش داده شود.

بازار سرمایه تا روزهای پایانی سال روند صعودی خود را به دو شرط ادامه می دهد. اولین شرط این است که آهنگ صعودی بازار حرکت منظمی داشته باشد و سرمایه گذاران از هیجانات لحظه ای اجتناب کنند دوم اینکه میزان تأمین مالی از طریق انتشار اوراق بدهی تأمین مالی محاسبه شده باشد.

علی اسلامی بیدگلی، رئیس هیات مدیره مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی با بیان مطلب فوق سه عامل را در رشد این روزهای بازار مؤثر خواند و به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: چند عامل باعث رشد بازار سرمایه طی روزها و هفته های اخیر شده است. یک عامل به رشد قیمت های جهانی کامودیتی ها برمی گردد، از فلزی ها گرفته تا پالایشی ها که طبیعتاً این اتفاق باعث افزایش درآمد انتظاری شرکت های این گروه ها شده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه این گروه ها سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار دارند با افزایش سود انتظاری بیشترین رشد قیمتی بازار را رقم زدند در نتیجه در پی این رشدها و انتظارها شاهد رشد شاخص کل و عبور آن از سقف تاریخی یعنی 89 هزار و 500 واحد طی معاملات روز جاری بودیم.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه به دلیل دوم رشد بازار اشاره کرد و گفت: دلیل دیگر به نرخ بهره بانکی برمی گردد که هر چقدر زمان سپری شد اهالی بازارهای مالی به این جمع بندی رسیدند که بانک مرکزی در حفظ سیاست کاهش نرخ بهره بانکی مصمم است و در این راستا موفقیت هایی به دست آورده است که به مرور، جریان ورود نقدینگی به بازار سرمایه سرعت بیشتری گرفت و عامل سوم افزایش انتظاری نرخ ارز طی چند ماه گذشته بوده که در کوتاه مدت باعث افزایش درآمد برخی شرکتها شد.

وی با بیان اینکه این سه عامل آهنگ رشد بازار سرمایه را به مرور رقم زدند و طی روزهای اخیر با حضور فعال تر سرمایه گذاران حقیقی به سمت بازار سرمایه این روند شدت بیشتری پیدا کرده است، گفت: چیزی که کماکان در این شرایط باید مدنظر سرمایه گذاران به خصوص سرمایه گذاران حقیقی باشد، سر لوحه قرار دادن احتیاط در معاملات است.

اسلامی خاطرنشان کرد: سرمایه گذارن باید از سودهای کوتاه مدت اجتناب کنند تا منافع بلندمدت به دست آید چون به طور قطع این انتظار و روند که بازار سرمایه بتواند در روزهای متوالی رشدهای هزار واحدی داشته باشد، در گذشته تجربه خوبی را برای سرمایه گذاران به همراه نداشته است.

رئیس هیات مدیره مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی تصریح کرد: بازار سرمایه روند صعودی خود را ادامه خواهد داد به خصوص اگر بانک مرکزی بتواند سیاست کاهش نرخ بهره بانکی را تا روزهای پایانی سال ادامه دهد همچنین برای رشد پایدار باید سرمایه گذاران از رفتارهای هیجانی خودداری کنند و دقت عمل بیشتری داشته باشند.

اسلامی بیدگلی در پایان گفتگو با "سنا" با ارائه چند راهکار توصیه کرد: سرمایه گذارن تازه کار بهتر است در چنین مواقعی به صورت غیر مستقیم در بازار سرمایه سرمایه گذاری کنند، یعنی از طریق صندوق های سرمایه گذاری که دسترسی بیشتری به اطلاعات و سرعت عمل بیشتری دارند سرمایه گذاری کنند تا بخشی از ریسک ناشی از کاهش مقطعی سهام پوشش داده شود.

وی افزود: چنانچه سرمایه گذاران قصد ندارند غیر مستقیم وارد بازار شوند از مشاوره های شرکت های مشاور سرمایه گذاری استفاده کنند و حتماً تلاش کنند پرتفوی متنوعی را تشکیل بدهند که از این طریق ریسک های سیستماتیک پوشش داده شود.

تاريخ تنظيم: یکشنبه 5 آذر ماه 1396
امتياز
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»