وضعیت کاربر: میهمان 
شما اینجا هستید : 

چشم انداز بازار (پیش بینی بر مبنای اطلاعات بنیادی)+ تحلیل روز بازار


 

شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی دارای مجوز رسمی از سازمان بورس اوراق بهادار، برای صرفه جویی در وقت سرمایه گذاران و اطلاع رسانی بموقع و موثر اقدام به ارایه خدمات مشاوره سرمایه گذاری کرده است.

 

** این بسته شامل چشم انداز بازار (پیش بینی بر مبنای اطلاعات بنیادی)+ تحلیل روز بازار  است که شما از طریق سایت امکان مشاهده مطالب را  خواهید داشت .


ثبت نام از طریق سایت و طی مراحل ثبت نام در سایت و انتخاب


اشتراک 1 ماه : سیگنال خرید  و پرداخت مبلغ   20000  تومان برای دسترسی یک ماهه

اشتراک 3 ماهسیگنال خرید   و پرداخت مبلغ   55000 تومان برای دسترسی سه ماهه

اشتراک 6 ماه: سیگنال خرید   و پرداخت مبلغ   100000 تومان برای دسترسی شش ماهه


نحوه عضویت و ثبت نام و نکات مهم


سایت آرمان آتی مطالب خود را در دو بخش آزاد و ویژه به کاربران محترم ارایه می دهد.


- نشر مطالب آزاد با ذکر منبع بلامانع بوده ولی نشر مطالب ویژه به هیچوجه مجاز نمی باشد وپیگرد قانونی دارد.


- کلیه کاربران میتوانند از مطالب آزاد استفاده نمایند.

 

*کاربرانی که در سایت تا به حال ثبت نام نکرده اند


ابتدا از از طریق گزینه ثبت نام در صفحه اول سایت قدام به ثبت نام کنید.(لینک)
 

سپس به صفحه فاکتور پرداختی هدایت خواهید شد

 

با کلیک بر روی پرداخت آنلاین به درگاه اینترنتی متصل می شوید. 


وجه اشتراک قابل پـرداخـت با کـلیه کـارتهای عضـو شتـاب می باشد..

*برای دسترسی به مطالب ویژه ،کابرانی که قبلا در سایت ثبت نام کرده اند با انتخاب گزینه فعال سازی اکانت(در خبرهای که بصورت ویژه می باشد) و یا انتخاب گزینه تمدید اعتبار در منوی اشتراک سایت  و وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور و انتخاب مدت تمدید (بسته اشتراکی مورد نظر) و کلیک بر روی پرداخت و اتصال به درگاه الکترونیکی بانک پاسارگاد و وراریز وجه مربوطه  فعال سازی شما انجام خواهد شد


همچنین از طریق شارژ حساب کاربری خود که از طریق کلیک بر روی نام کاربری که در بالای سایت می باشد میتوانند حساب خود را شارژ نمایند. 

تمدید اعتبار


بخش اشتراک سایت---تمدید اعتبار

اتمام مراحل ثبت نام


پس از پرداخت وجه با نام کاربری و کلمه عبوری که ثبت نام کرده اید به صفحه اصلی سایت هدایت شده و به بخش ثبت نام شده دسترسی خواهید داشت.


 برای دسترسی به بخش ثبت نام شده ها حتما می بایست  با نام کاربری و کلمه عبوری که ثبت نام کرده اید وارد سایت شوید.برای اینکار در بالای سایت دکمه ورود را کلیک کرده نام کاربری و کلمه عبور را وارد نمایید.


لطفا پس از واریز وجه و  پس از ورود به سایت  از میزان اعتبار خود در بخش لیست سرویس ها که با کلیک بر روی نام کاربری شما در بخش بالایی قابل مشاهده است اطمینان حاصل نمایید.


کاربران باید قوانین سایت را رعایت کرده و نام کاربری و کلمه عبور خود را در اختیار دیگران قرار ندهند در صورت مشاهده اشتراک آنها ملغی خواهد شد


  در صورت بروز مشکل با 88705884 تماس حاصل نمایید.نمونه گزارش 


قبل از شروع بازار


چشم انداز بازار سهام روز 28 اردیبهشت ماه

آرمان-آتی: بازار سهام در حالی روزهای پایانی اردیبهشت ماه را می گذراند که همچنان چالش نقدینگی و نبود انگیزه مهمترین عامل ضعف تقاضا و شرایط بازار محسوب می شود.


امروز هم بازار شرایط روز گذشته را دارد. قیمت ها  کاهش زیادی داشته و در منفی ها فروش منطقی نمی نماید و خریداران نیز مردد هستند . این در حالی است که رفتار بازار طی ماه اخیر نشان داده خیلی راحت سطوح حمایتی خود را از دست می دهد ولی برای غلبه بر سطوح مقاومت توان کافی را ندارد. این موضوع شرایط بازار را حساس نشان می دهد و ریسک گریزی سرمایه گذاران را نیز بیشتر می کند.


 از طرف دیگر مجامع شرکت ها نیز چندان جذاب نیست. شرکت ها در سال 93، شرایط اقتصادی چندان خوبی نداشتند و خبر خاصی در مجامع آن ها نیستو بجز پتروشیمی ها و چند صنعت دیگر که سود نقدی خوبی تقسیم می کنند و پرداخت بموقع دارند، سایر صنایع سود نقدی حتی خوب خود را بسیار دیر پرداخت می کنند و سرمایه گذاران که طی مدت اخیر شاهد کاهش قیمت سهام خود بودند، تمایل به دریافت سود نقدی بالا و بموقع دارند که مجامع اغلب شرکت ها انتظاراتشان را بر اورده نمی کند. بنابراین تمایلی به حضور در مجامع شرکت ها ندارند.


در حوزه خبرهای سیاسی، کمی حاشیه های مذاکرات پر رنگ تر شده و بنظر می رسد در خصوص نحوه لغو تحریم ها هنوز بحث هایی مطرح است. ولایتی در یک مصاحبه گفته است:قرار بود قطعنامه ای شورای امنیت به تصویب برساند که طی آن کلیه قطعنامه های قبلی علیه ایران را ملغی کند اما امریکایی ها می گویند لغو کامل تحریم هازمان بر است.

خلاصه فضای سیاسی نیز کمی پر ابهام شده است .یکی از خبرهایی که تازه منتشر شده است، سقوط شهر رمادی عراق است که در صد کیلومتری بغداد قرار دارد. 

 

 در حوزه خبرهای اقتصادی، شنیده می شود بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن به 80 میلیون تومان موافقت کرده است. این در حالی است که بر اساس برخی آمارها، تقاضا برای مسکن در سال جاری کاهش یافته است

در این گروه سفته بازی بر روی ثنوسا  انجام می شود ولی در کل کم رمق هستند.

 

 در گروه پتروشیمی،همچنان سایه نرخ خوراک بر سر گروه سنگینی می کند و سرمایه گذاران با وجود رفع یکی از ابهامات خوراک ( عطف به ماسبق نشدن نرخ گاز)همچنان منتظر نتیجه نهای نرخ خوراک هستند که بنظر می رسد انتظار بالایی باشد.

شنیده می شود شخارک عملکرد خوبی داشته و مستعد رشد سود هست. قیمت جهانی اوره و متانول کمی رشد کرده و ممکن است گروه را متاثر کند. ضمن اینکه پتروشیمی ها سود های نقدی خوب و بموقعی می دهند.  خراسان امروز مجمع برگزار می کند. شیراز طرح توسعه دارد. بنظر پارسان در حال کف سازی است. سهم برای بلند مدت مناسب ارزیابی می شود.  

در این گروه فارس هم بنظر با توجه به چشم انداز تولیدی که دارد، برای بلند مدت مناسب است. شنیده می شود در یکی از شرکت های زیر مجموعه فارس، آتش سوزی شده بود که ظاهرا مهار شده و خسارت چندانی نداشته است.


 در گروه پالایش، بودجه شرکتها نسبت به نرخ نفت بسیار حساس است و پتانسیل هایی برای رشد در صورت حفظ قیمت نفت در همین محدوده هم دارند. اما به هر حال ابهام در این گروه بالاست ولی حقیقی ها در این گروه فعل هستند.

ونفت هم با شفاف سازی واگذاری پروژه نفت قشم اقبال چند روزه داشت و متعادل شد.

 

 در گروه بانک و خودرو بنظر نمی رسد تحرکات جدی را شاهد باشیم. برخی قیمت ها در منفی بانک می تواند برای سرمایه گذاران جذاب شود.

 

در گروه سیمان، معاون وزیر صنعت از افزای تولید سیمان از 70 میلیون تن به 90 میلیون تن خبرداده و گفته است: برنامه هایی برای صادرات و رونق تولید این صنعت داریم. در هر حال شرایط فعلی سیمانی ها چندان مناسب نیست. سفار برای مجمع و ساراب برای تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه امروز متوقف می شوند.

 

 در گروه دارو، گزارش های مالی شرکت های دارویی خوب بوده است اما مجامع آن ها جذابیت ندارد و سودهای خود را دیر پرداخت می کنند به همین دلیل با وجود شرایط بنیادی خوب چندان مورد توجه نیستند. ددام 950 ریال سود نقدی برای هر سهم کنار گذاشت. دکوثر افزایش سرمایه دارد . والبر شرایط بنیادی خوبی داشته و مستعد رشد سود از شرکت های سرمایه پذیر است. دشیمی امروز برای برگزاری مجمع متوقف می شود.

 

 در گروه فولاد، روز گذشته شاهد رشد قیمت فولاد بودیم. قیمت سهام فولاد ، سهم را برای بویژه حقوقی ها جذاب کرده است. شرایط بنیادی فولاد مبارکه بهتر از سایر فولادی هاست.

فخاس در گزارش حسابرسی شده 12 ماهه مبلغ 329 ریال سود به هر سهم محقق کرده است.


 در گروه فلزی، الومینیوم بدلیل رشد قیمتی که داشته همچنان پرپتانسیل ارزیابی می شود ولی باید دقت کرد بازار شرایط حساسی دارد. 

در گروه روی ، گزارش فاسمین، کروی چندان خوب نبوده است. 


در گروه سنگ آهن، فعلا شاهد رکود در بازار های جهانی و ایران هستیم. سنگ آهی چشم انتظار کاهش نرخ بهره مالکانه هستند. دیروز معاملات نسبتا خوبی را در این گروه شاهد بودیم که شنیده می شود توسط وامید حمایت می شوند.

 

در گروه لاستیک و پلاستیک روز گذشته تحرکاتی را شاهد بودیم اما خبر خاصی د این گروه نیست. جز آنکه نمودار قیمتی سهم برای برخی جذاب شده است. پسهند امروز برای برگزاری مجمع متوقف می شود.

 

در سایر نمادها، کخاک امروز برای مجمع متوقف می شود. سهم 1518 ریال سود برای هر سهم محقق کرده است. نمونه گزارش 


بعد از اتمام بازارگزارش تحلیلی بازار روز 27 اردیبهشت ماه

آرمان-آتی: هرچند خریداران در نیم ساعت پایانی معاملات حضور پر رنگ تری داشتند اما انقدر موثر نبودند که بتوانند جو بازار را تغییر دهند. بازار این روز ها با کمبود نقدینگی دست به گریبان سات و ظاهرا خبری از حمایت از بازار نشد. بانک ها قرار بود از سهام زیر مجموعه خودشان حمایت کنند اما امروز هم بیشتر نمادهای بازار منفی بودند ولی شیب ریزش شاخص کاهش یافت. معاملات سهام پارسان، وامید، فولاد و همراه نقش مهمی در جلوگیری از ریزش بیشر شاخص داشت. 

بازار سهام نخستین روز معاملاتی هفته را بعد از تعطیلات عید مبعث کم رمق آغاز کرد و شاخص کل بورس تحت تاثیر معاملات سهام تاپیکو، مبین، وبملت با 66 واحد کاهش به کار خود پایان داد و بر روی سطح 63465 واحد ایستاد.


 این روزها حال و هوای بورس چندان خوب نیست. حجم و ارزش معاملات همچنان کم است و بیانگر نبود نقدینگی در بورس است. واقعا خبر منفی که سبب ریزش بازار شود، وجود ندارد. مذاکرات در حال انجام است و همان حاشیه های خودش را دارد. . ظریف در خصوص مذاکرات در اخرین اظهار نظر خود امیدوارانه صحبت کرده و گفته است:" در صورت جدیت شرکای ما، توافق بسیار محتمل است." معاون وزیر خارجه روسیه هم گفته است:" خطر شکست مذاکرات بسیار کم شده است .

در حوزه خبرهای سیاسی، طرح نظارت کنگره به مذاکرات هسته ای به تصویب رسید. بنابراین لغو تحریم ها بابت اعمال نظارت کنگره در صورت توافق هسته ای، احتمالا با تاخیر انجام خواهدشد. "

نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نیز در ضیافت شام ایالت «آیووا» ضمن انتقاد شدید علیه سیاست خارجی «باراک اوباما»، خواستار اتخاذ یک رویکرد تقابلی‌تر در قبال ایران شدند.


 بازار این روزها نسبت به خبرهای مثبت و منفی تقریبا بی تفاوت شده است و دلیل آن هم نیود نقدینگی در بازار است که سبب ضعف تقاضا شده است و از طرف دیگر انگیزه سرمایه گذاران نیز که طی مدت اخیر زیان های خود را شمرده اند،نیز کاهش یافته است.


شاید یکی از دلایل ضعف تقاضا در بازار آن باشد که به نمودارهای قیمتی بیش از تحلیل بنیادی بها داده شده است. تکنیکالیست ها تداوم ریزش بازار را محتمل مای دانند.

بازار ناپایدار است. کمی فضای سیاسی داخلی هم پر ابهام شده و سرمایه گذاران ریسک گریز شده اند.

 امروز بازار در آخر وقت معاملات شاهد حضور پر رنگ تر خریداران بود ولی نه به اندازه ای که رنگ بازار را تغییر دهد.

 جالب آنکه که امروز تعداد خریداران تسه ها افزایش یافت.


 در گروه استخراج کانه های فلزی، شاهد معاملات کم رمق و منفی بیشتر نمادها بودیم. کگل فقط سعی کرد تا سبز باقی بماند. توجه به تقاضای دبیر انجمن صنعت، در خصوص بازنگری در نرخ بهره مالکانه با توجه به رکود سنگ آهن در دنیا و ایران، شنیده می شود این موضوع احتمالا بررسی خواهد شد.


همانطور که پیش بینی کرده بودیم. ونفت امروز پر عرضه دنبال شد. این سهم با شفاف سازی واگذاری 51 درصد از پروژه نفت قشم روز معاملاتی قبل مورد توجه قرار گرفت ولی واقعیت آن است که ونفت هرچند از واگذاری پروژه سود شناسایی کند، بخشی از درامد پروژه را نیز از دست خواهد داد.

 امروز ونفت33 میلیون در قیمت 308 تومان معامله شد.

 

با وجود عرضه در پالایشی ها، بازهم خریداران خوبی داشتند. شراز صف خرید خود را حفظ کرد. در هفته گذشته نرخ لوب کات، وکیوم باتوم در بورس کالا با رشد همراه شده بود.


بازار این روز ها با وجود ضعف نقدینگی بی سر و صدا اوراق با درامد ثابت سلف موازی نفت کوره را عرضه می کند و می فروشد. این در حالی است که فعالان بازار خواستار عدم عرضه اولیه در بازار تا بهبود شرایط شده بودند.


 گروه لاستیک و پلاستیک، کم و بیش مورد توجه بود. پکرمان، پتایر هر دو مثبت معامله شدند.

 

در گروه فلزی، فولاد مبارکه در آخر وقت معاملات با رشد تقاضا همراه شد. این سهم امروز بیشتر توسط حقوقی ها خریداری شد.. هرچند حرکت کند فولادی ها و شرایط بازار، نوسان را در گروه کم کرده است. فلامی  هم امروز مثبت بود. این سهم برای سال مالی منتهی به پایان شهریور ماه 94 مبلغ 494 ریال سود پیش بینی کرده طی 6 ماه نخست سال مالی 57 درصد آن را پوشش داده است.فمراد هم سهمی بود که رشد قیمتی داشت. اما سایر نمادهای گروه قرمز پوش بودند.

فاسمین که کاهش سود داشته و شرایط بنیادی شرکت بدلیل مشکل فروش چندان جالب نیست، امروز برای برگزاری مجمع متوقف می شود. بنظر نمی رسد خبری در مجمع شرکت باشد.کروی هم از کاهش سود فاسمین متاثر خواهد شد و منفی معامله شد

 

نوسانگیران نتوانستند در نماد فاذر دوام بیاورند و امروز فاذر هم به منفی کشیده شد.

 

در گروه برق، بترانس کمی سودش را تغییر داد ولی پر عرضه دنبال شد. سهم از نظر بنیادی شرایط چندان مناسبی را ندارد. باب تنها سهم مثبت گروه بود.

 

 در گروه چند رشته ای، وامید، وبانک مثبت شدند. این دو سهم افت زیادی را متحمل شده اند و بنظر می رسد در بلند مدت مستعد رشد بازدهی هستند.

 

در گروه دارو هم فقط چند نماد مثبت بوند. درازک با خبر برگزاری مجمع در 5 خرداد ماه با رشد قیمت همراه شد. دلر، دروز، دارو، شتهران هم مثبت ودند. شرایط بنیادی شرکت ها خوب است اما پرداخت سود نقدی آن ها خوب نیست و معمولا دیر هنگام پرداخت می شود. همین موضوع سبب کم توجهی در عین ارزندگی شده است. در گروه دارو، دبالک 80 تومان سود نقدی به هر سهم داد.

 

در گروه مخابرات، امروز همراه مثبت شد . اخابر هم همچنان متوقف است. وزیر ارتباطات با انتقاد از عملکرد شرکت مخابرات ایران تاکید کرد: تا زمانی که این شرکت در زمینه توسعه تکنولوژی تلفن ثابت در کشور اقدام نکند امکان افزایش نرخ مکالمات وجود ندارد.

 

 در گروه رایانه،فقط مرقام و افرا توانستند مثبت بمانند. سایر نمادها کم رمق و منفی وبدند.  امروز رانفور برای برگزاری مجمع متوقف شد. رکیش هم در حالی پر عرضه بود که در گزارش حسابرسی شده، توانسته 20 درصد بیش از گزارش حسابرسی نشده، سود شناسایی کند. این شرکت مبلغ 485ریال سود برای هر سهم محقق کرده در حالیکه در گزارش حسابرسی نشده 93 مبلغ 408 ریال سود شناسایی کرده بود.

 

در گروه بانک بیشتر سهم ها حاشیه نشین و منفی بودند.وزمین امروز متوقف شد.


در گروه حمل و نقل، توریل مبلغ 201 ریال سود برای هر سهم سال مالی 93 محقق کرد که بیش از پیش بینی ها بوده است و سهم را مستعد رشد می کند. اما در کل اعلام اینکه هنوز شرکت های کشتی رانی در لیست تحریم قرار دارند، سهام گروه را حاشیه نشین کرده است. حبندر برای سال مالی 93 مبلغ 43 ریال زیان برای هر سهم شناسایی کرده است


در گروه سیمان، خبری که سبب رونق گروه شود ، منتشر نشده است جز اینکه نسبت قیمت بر درامد برخی سهام گروه بشدت پایین امده و کمتر از متوسط بازار است. امروز سخزر رشد عجیب 63 درصدی را با 8000 سهم تجربه کرد ک بسیار عجیب بود.

 

ساروم در مجمع مبلغ 1200 ریال سود نقدی به هر سهم داد و سکرما هم بزودی به مجمع می رود. این شرکت برای سال مالی 94 مبلغ 824 ریال سود با سرمایه جدید اعلام کرده است.


امروز گروه خودرو پر عرضه بود و همه خودرو سازان پر عرضه و منفی بودند. فقط چند سهم قطعه ساز توانستند در مقابل عرضه ها مقاومت کنند.

خودروسازان در حالی بر افزایش دوباره قیمت محصولاتشان تأکید دارند که رکود فصلی بازار خودرو و کاهش تمایل مردم به خرید، باعث کاهش قیمت اکثر خودروهای داخلی و همچنین برخی خودروهای خارجی طی روزهای اخیر در بازار شده است.

پربازدیدترین اخبار

نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»