وضعیت کاربر: میهمان 
شما اینجا هستید : 

خدمات شرکتهای مشاور سرمایه­گذاری برای متقاضیان سرمایه­گذاری در بازارهای مالی به چه نحوی است؟


پس از تصویب قانون ابزارهای و نهادهای مالی جدید که منجر به پیدایش نهادهای مالی همچون شرکتهای مشاور سرمایه­گذاری گردید، خلاء فقدان شرکتهای متخصص و معتبر که به ارائه خدمات متنوع سرمایه­گذاری و تامین مالی به اشخاص حقیقی و حقوقی بپردازند، تا اندازه­ای مرتفع گردید، بطوریکه یکی دیگر از حلقه­های مفقوده بازار سرمایه که نقش تسهیل تصمیمات  سرمایه­گذاری و تامین مالی را ایفا می­کند، تکمیل گردید. شرکتهای مشاور سرمایه­گذاری با در نظر داشتن الزامات قانونی و ساختاری و همچنین نوآوری بکار گرفته شده در محصولات خود، به ارائه­ی خدمات سرمایه­گذاری می­پردازند. با لحاظ کردن این موضوع، می­توان خدمات این شرکتها برای متقاضیان سرمایه­گذاری در بازار سرمایه را به 5 دسته زیر تقسیم نمود:


1) خدمات تحقیقات سرمایه­گذاری (Investment Research Services): شرکتهای مشاور سرمایه­گذاری انواع گزارشات تحلیلی در حیطه بازار سرمایه، اقتصاد کلان، بازار جهانی و غیره را در قالب محصولات متنوعی با تعرفه­های مشخص در اختیار افراد حقیقی و حقوقی قرار می­دهند که این افراد بواسطه تحقیقات صورت گرفته از قدرت تجزیه و تحلیل بالاتری در اتخاذ تصمیمات سرمایه­گذاری خود بهره­مند می­شوند. ارائه این خدمات می­تواند در قالب تعرفه اشتراک وبسایت، بولتن تحلیلی، گزارشات موردی و  . . . انجام پذیرد.


2) سبد گردانی (Portfolio Management): شرکتهای مشاور سرمایه­گذاری دارای مجوز سبدگردانی، از طرف سرمایه­گذاران حقیقی و حقوقی، مدیریت سرمایه آنها را بطور اختصاصی در اختیار می­گیرند.


3) صندوق­های سرمایه­گذاری (Capital Market Funds): صندوق­های سرمایه­گذاری با جمع­آوری وجوه خرد و مدیریت آنها بصورت حرفه­ای سعی در کاهش هزینه­ها و ریسک سرمایه­گذاری دارد. صندوق­های سرمایه­گذاری با توجه به انواع مختلف و استراتژی­های گوناگون در سرمایه­گذاری سعی می­کنند گزینه­های مناسبی را پیش روی افراد با سلایق گوناگون قرار دهند.


4) آموزش (Training): شرکتهای مشاور سرمایه­گذاری دارای مجوز آموزش در حیطه بازار سرمایه، با برگزاری دوره­های آموزشی به ترویج دانش و تجربه کاربردی در حیطه سرمایه­گذاری می­پردازند.


5) مدیریت ثروت (Wealth Management): شرکتهای مشاور سرمایه­گذاری می­توانند پا را فراتر از بازار سرمایه گذاشته و به ارائه­ی مشاوره اختصاصی در بازارهای مالی مختلف بپردازند. در این صورت با دستیابی به شناخت کافی از سرمایه­گذاران، به مدیریت ثروت افراد با توجه به اهداف و انتظارات آنان پرداخته می­شود.

پربازدیدترین اخبار

نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»