وضعیت کاربر: میهمان  
قیمت طلا به مرز ۱۳۰۰ دلار رسید

قیمت طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۲۹۶.۳۵ دلار رسید در حالی که اوایل معاملات تا مرز ۱۲۹۸.۴۲ دلار پیش رفته بود.

 

قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر آمار ضعیف آمریکا که به نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصاد جهانی دامن زد و نوسان بازارهای سهام که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد، به بالاترین حد در بیش از شش ماه و نیم گذشته صعود کرد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۲۹۶.۳۵ دلار رسید در حالی که اوایل معاملات تا مرز ۱۲۹۸.۴۲ دلار پیش رفته بود.

بهای معاملات این بازار از ابتدای هفته جاری تاکنون بیش از یک درصد افزایش داشته است.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه حدود ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۲۹۹.۵۰ دلار رسید.

بازارهای جهانی روز جمعه تحت تاثیر آمار اقتصادی نامطلوب آمریکا که وال استریت را بهم ریخت و باعث شد سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کنند بانک مرکزی آمریکا روند تحکیم سیاست پولی خود را پیش از پایان امسال معکوس خواهد کرد، متلاطم بودند.

نظرسنجی موسسه ISM نشان داد فعالیت بخش تولیدی آمریکا در دسامبر به پایین‌ترین میزان در دو سال گذشته سقوط کرده که حاکی از متاثر شدن این کشور از روند کندی اقتصاد جهانی است.

آمیت کومار گوپتا از شرکت خدمات مالی ادرویت در دهلی نو در این باره اظهار کرده: بازار قدم بزرگتری به سمت طلا برداشته و معاملات صندوق‌های فدرال اکنون ۴۰ درصد احتمال می دهد نرخ‌های بهره آمریکا امسال کاهش پیدا کند.

توقف افزایش نرخ‌های بهره به نفع طلا خواهد بود زیرا طلا که سوددهی ندارد با بالا رفتن نرخ‌های بهره، جذابیت سرمایه‌گذاری کمتری پیدا می‌کند.

سرمایه‌گذاران انتظار دارند بانک مرکزی به روند افزایش نرخ‌های بهره ادامه دهد اما جنگ تجاری آمریکا و چین و آمار اقتصادی ضعیف ممکن است انتظارات مذکور را تعدیل کند.

بازارها منتظر دیدگاه جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا درباره دورنمای اقتصادی و چشم انداز افزایش نرخ‌های بهره در سال ۲۰۱۹ هستند. وی قرار است روز جمعه در یک گفت‌وگوی مشترک با جانت یلن و بن برنانکه روسای سابق بانک مرکزی آمریکا شرکت کند.

بر اساس گزارش رویترز، همچنین بازارها منتظر گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا در دسامبر هستند که اواخر روز جاری منتشر خواهد شد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۴ درصد افزایش یافت و در ۱۲۶۸.۲۴ دلار ایستاد. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۵.۸۲ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۸۰۲.۹۰ دلار بود.

منبع: تجارت نیوز

تاريخ تنظيم: شنبه 15 دی ماه 1397
امتياز
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.پربازدیدترین اخبار

نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»