وضعیت کاربر: میهمان  
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی: نرخ دلار در روزهای آتی در کانال ۹ هزار تومانی/امکان کاهش قیمت دلار ت

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد که که شرایط اقتصادی جامعه ظرفیت دارد که نرخ ارز تا سقف ۷ هزار تومان کاهش یابد.

 

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، پیش‌بینی می‌کند که در روزهای آتی قیمت دلار تا ۹ هزار تومان کاهش یابد، البته تاکید می‌کند که شرایط اقتصادی جامعه ظرفیت دارد که نرخ ارز تا سقف ۷ هزار تومان کاهش یابد.

سیدتقی کبیری با اشاره به نوسانات نرخ ارز در روزهای اخیر، گفت: بر اساس تجربه هر سال در ژانویه، نوسان‌هایی در بازار ارز رخ می‌دهد که محدود و موقتی است.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پس از ۱۳ آبان و اعمال دومین تحریم‌های آمریکا فضای روانی جامعه و تحریم‌ها به سمتی رفت که ارز مسیر کاهشی خود را با ورود بانک مرکزی پیدا کرد، افزود: نرخ ارز باید حداقل زیر ۹ هزار تومان باشد، اما عده ای سوداگر و سودجو سعی کردند در فضای روانی ژانویه تکانی به این بازار داده و نرخ ارز را بالا ببرند.

مسائل داخلی و خارجی سبب شد که نوسانات نرخ ارز در روزهای اخیر مهار شود

وی با اشاره به اینکه مسائل داخلی و خارجی سبب شد که نوسانات نرخ ارز در روزهای اخیر مهار شود، ادامه داد: مهار نوسانات ارز در روزهای اخیر پیام خوبی به جامعه منتقل کرد که اگر بانک مرکزی و دولت اراده داشته و به بازار ورود کنند می‌توانند بازار ارز را مدیریت و از افزایش نرخ دلار جلوگیری کنند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: شاید چند دلال بتوانند یک تا ۲ روز در بازار التهاب ایجاد کنند اما مهمترین موضوع نوع ورود و مدیریت بانک مرکزی و دولت در بازار است.

ادامه روند کاهشی نرخ ارز در روزهای آتی

وی با بیان اینکه در ادامه که موقعیت‌هایی همانند ایام عید رخ می‌دهد دولت می تواند بازار ارز را مدیریت کرده، به یک ثبات رسانده و کاهش منطقی داشته باشد، افزود: اقدام به موقع بانک مرکزی توانست این پیام را به بازار دهد که دولت اراده داشته تا بازار را مدیریت کند و شاهد کاهش نرخ ارز باشیم.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پیش‌بینی‌ها این است که در روزهای آتی شاهد کاهش نرخ ارز تا ۹ هزار تومان خواهیم بود، البته شرایط اقتصادی جامعه ظرفیت دارد که نرخ ارز تا سقف ۷ هزار تومان کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری تجارت نیوز

تاريخ تنظيم: یکشنبه 9 دی ماه 1397
امتياز
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.پربازدیدترین اخبار

نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»