وضعیت کاربر: میهمان  
یک عرضه اولیه دیگر در راه است

مقرر شده است که روز دوشنبه (10 دی‌ماه 97) جلسه معارفه سهام شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با نماد افق برگزاد شود، که طبق شنیده‌‌ها حدود 5 تا 10 درصد از سهام این شرکت به تعداد یک میلیارد سهم عرضه اولیه خواهد شد.

 

از ابتدای امسال تاکنون عرضه اولیه سهام شرکت‌های پرداخت الکترونیک سامان کیش، پتروشیمی غدیر، کشاورزی و دامپروی بینالود، پتروشیمی پارس، کشت و دام قیام اصفهان، عطرین‌نخ قم، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، داروسازی آوه‌ سینا، کشت و صنعت و دامپروری پارس، پتروشیمی بصیر، سنگ آهن گهرزمین، مادیرا و کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت انجام ‌شده است و طبق برنامه تا پایان سال فروشگاه افق کوروش، تامین سرمایه نوین، پتروشیمی بوعلی سینا، پتروشیمی نوری، پتروشیمی آریاساسول، توسعه برق گیلان، ایمن خودرو شرق، مجتمع کشت و صنعت خرمدره در برنامه عرضه اولیه قرار گرفته‌اند.

البته روز چهارشنبه (۲۸ آذرماه ۹۷) طی اطلاعیه‌ای اعلام شد که شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر با نماد بزاگرس در گروه عرضه برق، گاز بخار و آب گرم و زیرگروه تولید انتقال و توزیع نیروی برق در بازار دوم فرابورس ایران ثبت شده است، بنابراین بزاگرس یکی از سهم‌هایی است که در آینده در صورت ارسال اطلاعات به‌موقع، عرضه اولیه خواهد شد.

همچنین در این تاریخ طی اطلاعیه‌ای اعلام شد که شرکت مجتمع گوشت و مرغ ماهان با نماد زماهان در گروه زراعت و خدمات وابسته و زیر گروه پرورش طیور در بازار دوم فرابورس ایران ثبت شده است، بدین جهت زماهان یکی از سهم‌هایی است که در آینده در صورت ارسال اطلاعات به‌موقع، عرضه اولیه خواهد شد.

مقرر شده است که روز دوشنبه (۱۰ دی ماه ۹۷) جلسه معارفه سهام شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با نماد افق برگزاد شود که حضور در جلسه معارفه سهام افق برای عموم آزاد است.

۹۹٫۹۹ درصد از سهام شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش متعلق به ‌گروه مدیریت صنعت خرده‌فروشی کوروش است که طبق شنیده‌‌ها حدود ۵ تا ۱۰ درصد از سهام این شرکت به تعداد یک میلیارد سهم، عرضه اولیه خواهد شد.

میزان سرمایه مورد نیاز برای عرضه اولیه ۱۰۰۰ میلیارد ریال است. به دلیل نبود اطلاعات دقیق در خصوص میزان عرضه و قیمت عرضه نمی‌توان ارزیابی کرد، اما طبق شنیده‌ها احتمالا با ۱۰ درصد عرضه، کمتر از ۷۰۰ هزار تومان برای این عرضه اولیه نیاز است.

همچنین شنیده‌ها حکایت از عرضه اولیه این سهم در هفته آینده بعد از برگزاری جلسه معارفه دارد.

به گفته بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه، زمان عرضه اولیه این شرکت‌ها مناسب است، زیرا باعث ورود نقدینگی به بازار سرمایه خواهند شد. به‌عبارتی درست است که عرضه اولیه دو تا سه روز تاثیر منفی در بازار سهام خواهد داشت، اما شاهد رشد حجم نقدینگی در بازار خواهیم بود، بنابراین تاثیر مناسب عرضه اولیه‌ها بیشتر از نبود آنها است.

منبع خبرگزاری تجارت نیوز

تاريخ تنظيم: شنبه 8 دی ماه 1397
امتياز
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.پربازدیدترین اخبار

نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»