وضعیت کاربر: میهمان 
شما اینجا هستید : 
گزارش بازار 1397/09/28

💠 شاخص کل در پایان معاملات امروز با 603 واحد افت به عدد 159146 واحد رسید. نمادهای های وامید، وبصادر، فخوز، کگل، وتجارت وبانک، وبملت بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای شپنا، شتران، شبندر، مبین، فارس، پارس و خودرو بیش ترین تاثیر منفی را بر روی شاخص کل داشتند. ارزش کل معاملات بورس هم به رقم 316  میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش معاملات به ترتیب مربوط به  بلوک خاهن با 53، بلوک سپ با 15، وبملت با 12، خساپا  با 12، فولاد با 11، صندوق سرمایه گذاری کمند با 10 و  وتجارت  با 7 میلیارد تومان بود.

💠 بازار امروز نیز در ادامه روند روز گذشته خود کم رمق و رو به منفی معاملات را دنبال نمود. این روز ها نام بردن از یک صنعت خاص که روندی مثبت را دنبال نماید سخت شده و تنها برخی تک سهم ها هستند که چند صباحی مثبت شده و بعد از چند درصد نوسان اسیر فشار فروش می شوند. در کل روند بازار نزولی بوده و شاخص کل نیز در محدوده حمایتی خوبی قرار دارد که باید نوع معاملات مثبت تر از اینی باشد که ما شاهد ان هستیم لذا در صورت از دست رفتم حمایت 159 هزار شاخص مستعد نزولی دیگر خواهد بود هر چند به عقیده بسیاری سهام اصلاح های عمیق قیمتی را پشت سر گذاشته اند و منفی های بیش از این هیجانی خواهد بود ولی عرضه و تقاضا هست که روند سهام را بوجود می اورد.  بواسطه عدم اطمینان از اینده در زمینه های مختلف از جمله توانایی دولت در فروش نفت به عنوان بزرگترین منبع درامدی خود کاهش و نزول قیمتی کامودیتی ها و نفت بواسطه چشم انداز منفی از اقتصاد جهانی که همراه شده با کاهش رشد اقتصادی چین و اروپا و کاهش قیمت ارز در داخل همه و همه دست در دست داده تا این عدم اطمینان هر روز شکلی واقعی تر به خود بگیرد . 
🗓 در بین گروه های مختلف امروز گروه بانکی کم و بیش مرد توجه قرار گرفت جایی که لیدر این گروه وتجارت بعد از 50 میلیون معامله متوقف شد و گزارش های مختلفی از در دست اقدام بودن افزایش سرمایه تا برگشت دارایی خود به بازار مخابره نماید و نماد مذکور حداقل به مدت 2 روز متوقف خواهد ماند.
🚙 در گره خودرویی بعد از معاملات مثبت دیروز و افزایش عرضه ها در صف خرید دیروز، معاملات امروز خود را منفی دنبال نمودند. واقعیت این است که خبر افزایش قیمت چندین بار مطرح شده بود و این تکذیب و طرح شایعات افزایش قیمت خودرو بازار را نسبت به خبر فوق ایزوله کرده بود و دیدیم که تاثیر خبر حتی به یک روز هم نکشید و این گروه نیز روند کلی بازار را در پیش گرفت به هر صورت نماد های این گروه امروز را در دامنه های منفی 3 تا 5 درصد سپری نمودند..
✅ در گروه فلزی و استخراج کانه های فلزی نیز شاهد معاملات منفی در بسیاری از سهام مطرح این گروه بودیم تنها سهام محدودی همچون ذوب میدکو فباهنر را میتوان به عنوان سهام مثبت این دو گروه نام برد. 
📊 در گروه شیمیایی و پالایشی نیز کاهش مجدد قیمت نفت و شکست کف قیمتی قبلی خود در قیمت 58 دلار، فشار فروش را در این گروه افزایش داده و اکثر نماد ها را به دامنه منفی خود کشاند.
📝 گروه های غذایی دارویی که چند وقتی معاملات مثبت و رو به بالایی را دنبال می نمودند نیز امروز از فشار فروش در امان نبوده و اکثریت سهام این گروه ها نیز معاملات منفی را داشتند. در گروه دارویی نماد دفارا امروز مورد توجه بود و حجم تقاضا در این نماد مناسب بود. شایعه عرضه یکی از زیرمجموعه های این نماد به گوش می رسد که می تواند تاثیر مثبت خوبی بر روی نماد فوق داشته باشد .
👈👈در مورد بازار فردا از یک طرف با توجه به کاهش مجدد قیمت نفت که به طور مستقیم و غیر مستقیم تاثیر زیادی بر روی گروه های مختلف بورسی دارد و از طرف دیگر اصلاح عمیق قیمتی در بسیاری از سهام بازار و همچنین قرار گیری شاخص کل در محدوده روانی و حمایت مهم تقابل بین خریداران و فروشندگان سهام را بسیار حیاتی نموده به طوری که کاهش شاخص سبب از دست رفتن حمایت تکنیکالی شاخص کل گردیده و سیگنال بدی را به بازار مخابره می نماید و برگشت شاخص در معاملات فردا امید بسیاری را به ادامه روند صعودی باز میگرداند و سبب افزایش تقاضا در بازار خواهد شد.  هر چند بسیاری شاخص کل را نمود خوبی از بازار سرمایه ایران نمیدانند ولی تجربه روند گذشته بازار نشان داده هر وقت روند شاخص کل روندی منفی بوده کلیت بازار روندی منفی و نزولی را طی میکنند و کسب انتفاع از این گونه بازار ها بسیار مشکل خواهد بود.


تاريخ تنظيم: چهارشنبه 28 آذر ماه 1397
امتياز
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.پربازدیدترین اخبار

نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»