وضعیت کاربر: میهمان  
درج نماد دوباره "وپسا"

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس قرار بود با عرضه اولیه 10 درصدی در سوم تیر، اولین واگذاری سال جاری باشد اما در پی اعلام ابهاماتی در مورد وضعیت مالی و عملیاتی توسط برخی فعالان، جلسه ایی توسط مدیران فرابورس برگزار و در نهایت مقرر شد این عرضه تا اطلاع ثانونی به تعویق بیفتد.

حال پس از تعویق 7 ماهه ، این شرکت با نماد "وپسا" ، مجددا" در گروه پیمانکاری صنعتی در فهرست نرخ های بازار پایه فرابورس به عنوان دویست و شانزدهمین نماد معاملاتی درج شد تا شاید عرضه اولیه 10 درصدی این شرکت 250 میلیارد تومانی در روزهای آتی رخ دهد.

این درحالی است که "وپسا" در نوبت اول درج نماد ، در بازار اول معاملات فرابورس حضور داشت اما این بار در بازار پایه خواهد بود. 

شهاب فلاح پور سهامدار عمده و ذی نفع نهایی "وپسا" و موسس گروه صنعتی پارکو  است.

طبق بررسی های بورس پرس، شرکت سرمایه گذاری حافظ اعتماد در 22 آذر سال 83 در تهران با سرمایه ثبتی 10 میلیون تومانی بطور سهامی خاص تاسیس و در سال 94 به اسم فعلی تغییر نام و تبدیل یه سهامی عام شد. سرمایه فعلی شرکت درحال حاضر از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به 250میلیارد تومان رسیده است. خانواده فلاحپور ﺳﯿﭽﺎﻧﯽ سهامدار عمده 98 درصدی ان که شرکت عمران سرمایه آیریک خزر تحت مالکیت آنهاست،محسوب می شوند،دو درصد مابقی سهام نیز به دو شرکت صنعت محور دانوش و وزین سازان آریا سام با سهم مساوی  تعلق دارد.

این شرکت مادر با 4 زیر مجموعه شرکت پارت سازی ماشین پارس(گروه صنعتی پارکو) ، جهان روکش اسپادانا، اعتماد ماشین آپادانا و شرکت بازرگانی سازه طرح گستر شهر آرا در حوزه های خدمات تخصصی نصب، حمل و جابجایی سازه های سنگین، تولید فوم سخت xps، فعالیت های بازرگانی در حوزه جرثقیل های سبک و خدمات پس از فروش و فعالیت های بازرگانی مشغول به ارایه خدمات بوده و سال مالی آن از 30 آذر به 30 اسفند تغییر پیدا کرده است.

علی نجفی مقدم مدیرعامل شرکت طی توضیحاتی در امیدنامه اعلام کرده با توجه به حوزه اصلی فعالیت هر شرکت،ساختار دارایی و برنامه های آتی اصلاح خواهد شد.

همچنین موضوع اثبات قیمت ها در زمینه دارایی ثابت و احراز بهای منصفانه دارایی های منتقل شده توسط سهامدار عمده به شرکت در دستور کار قرار گرفته است.

 

طبق اطلاعات اعلامی این هلدینگ 250 میلیارد تومانی با سابقه فعالیت 13 ساله در تیر سال جاری ، طی 12 ماه منتهی به اسفند گذشته (حسابرسی نشده) 67ریال سود به ازای هر سهم محقق شده که هزار و 672 درصد بیشتر از سود سال 94 است.

وپسا" در سال 95 و 96 به ترتیب سود هر سهم را 81 و 141ریال اعلام کرده که این تفاوت با اهمیت سودآوری به دلیل رشد سود سهام در شرکت ماشین سازه پارس و اعتماد ماشین آپادانا است. سود تلفیقی هر سهم نیز برای سنوات مورد اشاره به ترتیب 91 ریال و 154 ریال است.

تاريخ تنظيم: سه شنبه 12 دی ماه 1396
امتياز
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»