وضعیت کاربر: میهمان 
شنبه 2 تیر ماه 1397
Saturday, June 23, 2018
شما اینجا هستید : 
بررسی شرایط چکارن

چکارن برای سال 96 توانست 21 ریال سود محقق نماید در حالیکه پیش بینی اش برای سال 95 معادل 35 ریال سود بود.

همچنین پیش بینی سود هرسهم شرکت برای سال 96 معادل 151 ریال سود اعلام شده است.

آمار تولید و فروش فصل بهار نیز حاکی از پوشش 18 درصدی فروش طی این سه ماه است. نرخ فروش محقق شده معادل 2,814,000 تومان به ازای هرتن بوده در حالیکه بودجه نرخ فروش را 2,950,000 تومان در نظر گرفته است.

پوشش مقداری فروش نیز طی این سه ماه 19 درصد بوده است.

آمار تولید و فروش مرداد ماه نیز حاکی از پوشش 31 درصدی مبلغ فروش طی مدت مذکور است.

نرخ فروش در مرداد ماه اندکی کاهش داشته و میانگین نرخ فروش را به  28,255,049 ریال رسانده است.

این شرکت 72  میلیارد تومان فروش و 108میلیارد تومان ارزش بازار دارد! حاشیه سودی در سطح 16درصد اما هزینه هایی سنگین که نسبت سود خالص به فروش را به کمتر از یک درصد رسانده است!

منابع شرکت به درستی مدیریت نمی شود و این باعث شده تا شرکت 28 میلیارد تومان بدهی بانکی داشته باشد در حالی که 40میلیارد تومان مطالبات دارد! ضمن انکه برای دریافت 28میلیارد تومان تسهیلات از بانک 8میلیارد تومان نزد همان بانک سپرده کرده است!

این است که چکارن نسبت سود خالص به فروش کمتر از 1درصدی دارد...

2 کرسی هیات مدیره به سهامدار جدیدی از بخش واقعی خصوصی انتقال یافته است! ممکن است تحولات ساختاری و مدیریت زیادی در این شرکت اتفاق افتد! بخش خصوصی واقعی می تواند مطالبات را وصول کند، وام های ارزان تر بگیرد، منابع تزریق کند، سپرده های راکد بانکی با نرخ بهره های اندک را برداشت کند.

سوال این است که آیا در چکارن تحولات مدیریتی و ورود مدیرانی خلاق، خواهد توانست شرکتی با این شرایط را به تحرک وادار کند؟

 

نباید رویایی فکر کنیم اما در چکاپا همین مسیر طی شده و بسیار موفق بوده، تحولات مدیریتی و سهامداری مهمترین اتفاقات هر شرکتی است .

تاريخ تنظيم: یکشنبه 12 شهریور ماه 1396
امتياز
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.پربازدیدترین اخبار

نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»