وضعیت کاربر: میهمان 
شنبه 2 تیر ماه 1397
Saturday, June 23, 2018
شما اینجا هستید : 
نگاه بنیادی به فولاژ

فولاژ پیش بینی سود هرسهم خود را برای سال 96 بر اساس عملکرد سه ماهه با 61 درصد تعدیل مثبت نسبت به پیش بینی قبلی مبلغ 140 ریال سود اعلام کرده و طی سه ماه نیز 19 درصد از پیش بینی خود را پوشش داده است.

پوشش سود عملیاتی شرکت در سه ماهه 96 معادل 29 درصد است.

این شرکت در سه ماهه ابتدایی سال 96 موفق به تحقق فروش 2193 میلیارد ریالی شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش 53 درصدی داشته است. بودجه سال 96 نیز فروش خود را نسبت به سال قبل با افزایش 26 درصدی منظور کرده است.

حاشیه سود ناخالص محقق شده در دوره سه ماهه 13 درصد و بودجه 11 درصد است.

آمار تولید و فروش تیرماه شرکت نیز حاکی از پوشش 32 درصدی فروش طی چهار ماهه ابتدایی 96 است.

مهم ترین محصول شرکت آلیاژی است که نرخ منظور شده بودجه 21,587,465 ریال و آنچه در چهار ماهه محقق شده است 22,825,265 ریال است.

فولاژ طرح هایی برای افزایش ظرفیت دارد به شکلی که در طرح یزد یک 700هزار تن بر ظرفیت خود می افزاید به شکلی که در سال 1398 مجموع تولید آن از یک میلیون تن در سال عبور خواهد کرد.

 

این طرح که هزار میلیارد تومان هزینه برای فولاژ ایجاد می کند در واقع به ازای هر تن ظرفیت نیازمند سرمایه گذاری 1.4میلیون تومانی است در حالی که 220میلیارد تومان سود ناخالص عملیاتی ایجاد می کند و هزینه مالی در سطح 54میلیارد تومان خواهد داشت.

 

این در حالی است که همکنون سود خالص شرکت 70میلیارد تومان است! جدای از بحث طرح توسعه، فولاژ به لحاظ عملیاتی حرف های زیادی برای گفتن دارد.

 

این شرکت به عنوان یک صادرکننده محسوب می شود که به دلیل شرایط بازار جهانی با نرخ بسیار نازلی محصول را به فروش می رساند همچنین بر اساس مبانی بنیادی، سود خالص آن به مقدار فروش بسیار حساسیت دارد چون 90درصد سربار آن ثابت است و هزینه سربار آن به اندازه سود خالص است!

 

این ها نشان می دهد افزایش تولید و بهبود نرخ فروش  قطعا باید به شکل بسیار با اهمیتی سود سال 96 را نسبت به 95 رشد دهد در حالی که سود خالص این دو سال تقریبا برابر فرض شده است.

تاريخ تنظيم: سه شنبه 31 مرداد ماه 1396
امتياز
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.پربازدیدترین اخبار

نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»