وضعیت کاربر: میهمان 
شنبه 2 تیر ماه 1397
Saturday, June 23, 2018 
معافیت 10 درصی مالیات خورو سازان / مسکن در راه بورس

 به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از صدا و سیما، حامد سلطانی نژاد گفت: ابزارهای مالی در بورس کالا می‌تواند سرمایه‌ها را در بخش مسکن به سرمایه‌های مولد تبدیل کرده و از راکد بودن سرمایه‌ها در بخش مسکن جلوگیری کند.

وی ادامه داد: این ابزارها کمک می کند تا هر کسی با هر مقدار پولی که دارد در متراژ معینی در مسکن سرمایه گذاری کند، با این کار در واقع سرمایه‌ها به سمت مسکن حرکت می‌کند و حتی سرمایه‌های خرد هم می‌تواند به کمک بخش مسکن بیاید.

این مقام مسئول فزود: در این زمینه مذاکراتی با اتحادیه مشاورین املاک و مجموعه سرمایه گذاری مسکن صورت گرفته تا ابزارهای بورسی را با مسکن پیوند دهیم، بدین ترتیب فردی که در کشور به دنبال پوشش ریسک افزایش قیمت مسکن و یا تهیه مسکن بلندمدت برای فرزند است غیر از ساز و کارهای موجودی که در بازار مسکن وجود دارد، می‌تواند از ابزارهای بورسی نیز بهره‌مند شود.

سلطانی نژاد اظهار داشت: فروش‌های سلف، فروش هایی هستند که در قالب اوراق صورت می‌گیرند به طوری که هر کسی اوراق را به تعداد مشخصی در سررسید داشته باشد می‌تواند متراژ معینی از یک ملک را تحویل بگیرد.برای این اقدام امیدواریم با ذینفعان این حوزه توافقات را نهایی کرده و عرضه‌ این ابزارهای مالی را تا پایان سال جاری آغاز کنیم.در صورت همکاری فعالان حوزه مسکن، شرایط لازم را فراهم کرده و دوره‌های آموزشی مورد نیاز را برای آنها برگزار می‌کنیم.

وی افزود: بازیگران اصلی این بازار فعالان فعلی بازار مسکن بوده و فعالیت هایی که در قالب سرمایه گذاری یا در قالب پوشش ریسک نوسانات قیمت مسکن صورت بگیرد، می‌تواند با کمک ابزارهای مالی بورس در بورس کالا اتفاق بیفتد.

معافیت مالیاتی 10 درصدی خودروسازانی که وارد بورس کالا شوند

مدیرعامل بورس کالا همچنین از برخورداری معافیت 10 درصدی مالیاتی خودروسازانی که خودروها را در بورس کالا عرضه کنند خبر داد.

سلطانی نژاد افزود: اگر خودروسازان می‌خواهند از مزایای بورس کالا بهره‌مند شوند باید استمرار عرضه داشته باشند که خریداران بتوانند به این بازار به عنوان یک بازار قابل اتکا وارد شوند.بازار بلند مدت بازار خودرو یا بازار سلف فروشی هم به زودی در بورس کالا راه اندازی می‌شود تا افرادی که می‌خواهند حواله‌های اتومبیل را پس بدهند دچار مشکل نشوند.

وی ادامه داد: با این اقدام به راحتی افراد دیگری جایگزین این افراد می‌شوند و مشکلاتی که بسیاری از افراد در حال حاضر با آن مواجه هستند وجود نخواهد داشت.

تاريخ تنظيم: دوشنبه 26 تیر ماه 1396
امتياز
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.پربازدیدترین اخبار

نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»